V ERASMUS-U JE TA IN TA IN TUDI 1.A

slika_2Pomladno jutro se je prebudilo v učilnici 1.a. Breza, ozaljšana z zelenimi trakovi in slapovi belih cvetic, na steni toplo hladna drevesa Hundertwasserja, malo dalj otroška umetnija po zgledu slikarja Pollock-a,  prekapljana v toplih,  rumeno rdečih odtenkih, »p’ručki« z ljudskimi glasbili vse od basa, lončenega basa, pa tja do pojočega glavnika.  Lahko bi rekli svet v malem, ravno tako kot evropski projekt: odrasli, otroci, šole, ustanove, države, pokrajine, tradicije , običaji, jeziki – poznani in nepoznani…  Vse veliko in pomembno v malem ERASMUS-u. In vse to se je združilo v posebnem dnevu, ko so prvošolčki izvajali in posneli Belokranjsko ljudsko pesem Rad imel bi jabuko (Tribučko kolo) za spletno stran projekta. Pa da se ne bi slišalo preveč resno, so dodali še modern pridih – rap. Mnogo sproščenosti, užitka in ustvarjalnosti so pokazali.